Novostavby

Stavba rodinného domu "na klíč"

Naše stavební společnost se mimo jinou svoji činnost věnuje i realizaci novostaveb, v tomto případě však budeme mluvit o tzv. stavbě rodinného domu "na klíč". Co to je stavba "na klíč" a jaký je její rozsah? Pokud se rozhodujete pro stavbu nového rodinného domu, máte v zásadě na výběr tři možné varianty:

  1. zadat stavbu domu jako kompletní zakázku jedné stavební společnosti a nechat si dům postavit tzv. "na klíč"
  2. pustit se do stavby sám, svépomocí a vše si zajišťovat a řídit sám
  3. nechat si postavit od odborné stavební společnosti hrubou stavbu a její dokončení si zajistit sám

O každé ze tří zmíněných variant již byla popsána spousta stran a lze k tomu přidat i spoustu pozitivních či negativních názorů a zkušeností. Tentokrát se podíváme na variantu číslo 1.

Stavba rodinného domu na klíč, zjednodušeně znamená, že Vy si řeknete svoji představu co do výsledku a finančního objemu a někdo jiný pro Vás vše potřebné vyřídí od projektu, přes vyřízení potřebných povolení na úřadech a dotčených orgánech, následnou realizaci až do úplného dokončení, včetně případné kolaudace. Obrovskou výhodu u tohoto řešení je, že máte po celou dobu jednoho partnera, jasně dané termíny i cenu díla a hlavně neinvestujete do stavby svůj volný čas a v mnoha případech i zdraví.

Důležité je, abyste si při tomto řešení vzali k sobě stavebního odborníka, tzv. stavební dozor. Tento odborník by pak za Vás měl umět řešet technické věci, dohlížet na správné provádění stavby a kontrolovat finanční plnění.

Realizační část pak můžete rozdělit samostatně na projektanta a následně realizační - stavební firmu. Na klíč se dá samozřejmě realizovat jak novostavba, tak rekonstrukce domu.

Závěrem bych Vám rád sdělil, že výše uvedený text píši na základě vlastních dlouholetých zkušeností s realizacemi rodinných domů na klíč. Se všemi výše uvedenými věcmi jsem společně se svojí firmou připraven Vám pomoci a poskytnout ten nejlepší servis pro Vaši spokojenost. Budu rád, když se s Vašimi dotazy a problémy obrátíte na naši společnost.