Rekonstrukce koupelny

Co je dobré vědět před zahájením rekonstrukce koupelny 

Naše stavební společnost se mimo jinou svoji činnost věnuje i provádění rekonstrukcí koupelen.

Koupelna se dá rekonstruovat v rámci bytového jádra, či kompletní rekonstrukce bytu, lze ji ale také provádět zcela samostatně.

Důvodem takovýchto rekonstrukcí koupelen bývají nejčastěji provozní potřeby uživatelů bytu, kdy je například kvůli seniorovy potřeba vyměnit vanu za sprchový kout s bezbariérovým přístupem. Důvodů může být hodně včetně pouhé estetiky stávajícího stavu a potřeby hezčího a hygieničtějšího prostředí.

Tyto rekonstrukce se vesměs nedotýkají dispozice příček, ale pouze dispozice vnitřního uspořádání zařizovacích předmětů, jako jsou vana, umyvadlo, sprchový kout, pračka, případně WC.

Takováto rekonstrukce koupelny není většinou ani spojována s výměnou rozvodů vody, kanalizace, elektro a vzduchotechniky, spíše jenom s jejich úpravou v rámci nové dispozice.

Tyto rekonstrukce bývají méně náročné a jejich cena je v zásadě dána výběrem keramických obkladů a zařizovacích předmětů, což má největší vliv na výslednou celkovou cenu díla.

Pokud se rozhodnete pro takovouto rekonstrukci a obrátíte se na naši společnost, rád se Vám budu osobně věnovat, poradím a doporučím možné varianty řešení, včetně jejich případných kladů a záporů pro danou situaci.

Přeji hodně štěstí, Martin Kettner
Máte dotaz? Chystáte rekonstrukci? Napište nám. Podívejte se také na Rekonstrukce koupelny - Ceník